Kategorie - maszynyrolnicze.pl
Agregaty(354)
Beczkowozy(86)
Brony(144)
Brykieciarki(16)
Ciągniki(1656)
Cyklopy(46)
Części(1888)
Dmuchawy(44)
Dojarki(11)
Glebogryzarki(20)
Kabiny(26)
Kombajny(777)
Kopaczki(29)
Koparki(327)
Kosiarki(122)
Kultywatory(78)
Kwoty mleczne(4)
Ładowacze(241)
Mieszalniki(23)
Nawozy(5)
Opryskiwacze(145)
Orkany(13)
Owijarki(42)
Pasteryzatory(0)
Pielniki(14)
Płody rolne(52)
Pługi(247)
Poszukuję(15)
Pozostałe(753)
Prasy(345)
Przyczepy(302)
Przystawki(11)
Rośliny(9)
Rozdrabniacze(53)
Rozrzutniki(128)
Rozsiewacze(126)
Sadzarki(35)
Sieczkarnie(126)
Siewniki(206)
Silosy(12)
Sortowniki(51)
Suszarnie(53)
Zbiorniki(70)
Zboże(48)
Zwierzęta(17)
Reklama

Kolczyki

2011 - 03 - 18
http://www.kolczyki-grene.pl/

Kolczyki Informacja ogólna

  • W przypadku bydła znakowanie polega na:

założeniu na obu małżowinach usznych kolczyków albo duplikatu kolczyka z numerem identyfikacyjnym zwierzęcia gospodarskiego umożliwiającym dokonanie indywidualnej identyfikacji każdej sztuki.

  • W przypadku owiec i kóz:

–założeniu na obu małżowinach usznych kolczyków wizualnych z numerem identyfikacyjnym zwierzęcia ( sztuki pozostające w gospodarstwie)
–założeniu na lewej małżowinie usznej kolczyka wizualnego oraz założeniu na prawej małżowinie usznej kolczyka zawierającego elektroniczny identyfikator ( sztuki przeznaczone na handel)

  • W przypadku świń:

–założeniu na lewą małżowinę uszną kolczyka z numerem identyfikacyjnym zwierzęcia gospodarskiego, albo duplikatu kolczyka albo
–wytatuowaniu numeru identyfikacyjnego zwierzęcia gospodarskiego

BUDOWA
Kolczyki do oznakowania zwierząt składają się z dwóch części „żeńskiej” i „męskiej” zakładanych odpowiednio z przodu i z tyłu ucha.
Budowa Kolczyka Opis: http://kolczyki-grene.pl/wp-content/themes/Medusa/images/budowa-kolczyka-2.jpg
Plastik

  • Kolczyki firmy Grene produkowane są ze specjalnego plastiku który jest miękki, elastyczny i nie ulega deformacji przy dużej sile rozciągnięcia i napięcia.
  • Kolczyk wykonany z wysokiej jakości poliuretanu jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, w tym na duże zmiany temperatur (w przedziale od -30°C do +40°C) i na promieniowanie UV).
  • Kolczyk produkowany jest z naturalnych i bio-pochodnych materiałów.

Barwnik

  • Tworzywo i barwniki użyte do produkcji kolczyka, jak również barwniki użyte do wykonania nadruku na kolczyku są bezpieczne dla zdrowia i posiadają certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnością.

Trzpień części męskiej

  • Poliwęglanowy, nierdzewny trzpień kolczyka sprawia, ze przebicie ucha jest szybsze i mniej bolesne dla zwierzęcia. Poliwęglanowa główka zmniejsza ryzyko zakażenia i przyspiesza proces gojenia się rany.

Nadruk
Kolczyki firmy Grene nadrukowywane są przy pomocy laserów najwyższej jakości. Nowoczesne technologie laserów gwarantują niezmiennie czytelny nadruk, który nie ulega przebarwieniu, blaknięciu, nie ściera się i jest odporny na wszelkie czynniki atmosferyczne.
Nadruk na kolczyku urzędowym

  • Nadruk i jego wymiary na kolczyku urzędowym jest zgodny z Ustawą z dnia 24 maja 2004r. o sposobie znakowania zwierząt. W przypadku identyfikacji urzędowej, zamawiane numery każdorazowo kontrolowane są w naszej centralnej bazie danych. System informatyczny naszej firmy nie pozwala na powtórne wyprodukowanie kolczyka o tym samym numerze identyfikacyjnym.

Nadruk na kolczyku do wewnętrznego znakowania stada

  • Nadruk, jego wymiary, czcionka lub znak graficzny na kolczyku do wewnętrznego znakowania stada jest dowolny i na życzenie klienta.

Zapięcie kolczyka

Zgodnie z zasadą identyfikacji urzędowej, poprawne zapięcie kolczyka uniemożliwia jego powtórne wykorzystanie. Przy próbie rozłączenia części żeńskiej i męskiej kolczyka dojdzie do rozerwania trzpienia części męskiej, a nie do rozpięcia się kolczyka. Wzmocnione krawędzie i zatrzaskowy system zapięcia pozwala na zachowanie stałej odległość pomiędzy częścią żeńska a męska kolczyka, co zapobiega zmiażdżeniu ucha i jego martwicy.
Zatrzaskowy system zapewnia bardzo trwałe i mocne zapięcie kolczyka, co minimalizuje ilość zrzuconych kolczyków.

Jak to działa?powrót do listy artykułów

Szukaj
   
facebook
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008 Hepi.pl Regulamin | Fair Play | O nas | Reklama | Darmowe ogłoszenia w 600 serwisach